Kiseljak se prošetao Busovačom

KK Kiseljak

Sinoć je u Busovači odigran još jedan srednjobosanski derbi u kojem je Kiseljak lakše nego očekivano savladao domaćina sa 23 poena razlike rezultatom 76:99. Domaća ekipa je bolje otvorila utakmicu i u prvoj četvrtini su imali i do devet poena prednosti. U drugoj i trećoj četvrtini Kiseljak je igrao sjajno, pogotovo u odbrani, i početkom zadnje četvrtine ima prednost od 22 poena. Ovo je druga pobjeda za redom jer je u prošlom kolu u Kiseljaku savladana ekipa Gruda rezultatom 72:65 i ovom pobjedom smo i na tabeli četvrtu sezonu za redom ispred lokalnog rivala. Najbolji strijelac Kiseljačana je bio Hrvoje Oroz sa 23 poena, a ekipom je sjajno dirigirao Toni Jurić sa 11 poena i nekoliko sjajnih asistencija i atraktivnih prodora. Treba spomenuti i centre Kiseljaka koji su odigrali odličnu obranu na ključnim igračima Busovače, Gudelju i Jezildžiću, a posebno Irfana Drpljanina koji je postigao i 18 poena. Kod domaćina se istakao Damir Biogradlija koji je postigao 35 poena, a u zadnjoj četvrtini čak 25 od ukupno 27 poena Busovače.